ČLÁNKY

CESTA LÁSKY PRO POKROČILÉ – 1. ČÁST

Když si všimnete, že odpovídáte na jednání druhých spíš ve strachu než v lásce, když se před nimi stahujete, bojíte se, že vás odmítnou, odsoudí nebo že po vás budou chtít příliš, poděkujte si, že jste si uvědomili, že máte strach. Milujte tu svou část, která se bojí, a pošlete jí lásku.

Jak máte poslat lásku? Třeba tak, že si představíte, že z vašeho srdce posíláte  lásku jako proud světla na místo určení – ke své bolavé části, nebo k druhému člověku. Světla, které je jemné a hřejivé, které konejší a hladí.

láska1Když soudíte nebo kritizujete, jste nejvíce vystaveni vlivu energie druhých. Přitahujete si prostřednictvím těchto myšlenek jejich negativní energii. To, co v lidech vidíte, budete také prožívat ve vašem vztahu, protože na cokoliv se zaměříte, to vyvoláte na povrch. To, čeho se bojíte, si přitahujete.

Když se na někoho zlobíte, můžete svou zlobu buď projevit, anebo ji prostě uvolnit, pustit. Rozhodnete-li se ji vyjádřit a posílat ve slovech do světa, budete-li lidem říkat, jak vás rozčilují, a neustále se starat, aby vás někdo nevyužíval, přitáhnete si ještě více toho, čemu se tak vlastně snažíte vyhnout.

Když pustíte a necháte odejít svou zlobu, nebudete ji už uvnitř mít a tím pádem si ji nebudete ani přitahovat. Když v sobě nebudete držet nic, co vás zlobí, rozesmutňuje nebo vyvolává pocity viny, nebudete si nic podobného přitahovat ani z vnějšího světa.

Můžete se rozhodnout pustit cokoliv, aniž byste k tomu museli vyjádřit svou zlobu. Můžete si vybrat svoje reakce na okolní dění a to takové, ze kterých máte i vy sami dobrý pocit.

Místo abyste vylévali na někoho svoji zlobu, raději ji uvolněte. Místo abyste projevovali nenávist – pusťte ji. Pak vás nemůže zasáhnout žádná vnější zloba ani nenávist, protože v sobě nemáte nic, na čem by se mohla zachytit. Buďte velkodušní a odpouštějte, neboť to je reakce, která vám umožní se nad zlobu povznést.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..