CO NÁM VZKAZUJE NE-MOC

Myšlenky, emoce, slova a jednání, které se dostávají do konfliktu s Vědomím (s Bohem, s Vesmírem, s Univerzem…) vyvolávají deformace v energetickém poli člověka, které po určitém čase přivodí problémy na poli zdraví, na poli vztahů, práce, financí či jinde – podle toho, kde jednáme nedovedně.

pokušeníVzorce tohoto nedovedného s sebou můžeme nést i z předchozích inkarnací z minulosti. Nebo jsme se je naučili až v tomto životě. Toto je pro náš problém ale nepodstatné. Podstatné je, že se nám děje to, co „bolí“ nebo tlačí v určité oblasti života. Není až zas tak důležité komu jsme v minulosti něco vyvedli, či co kdo vyvedl nám a jakým způsobem, ale to, co je pod tím – jaký vzorec – a čeho nedovedného. A to lze vysledovat na událostech tohoto stávajícího života. Co se nám neustále nedaří, co se nám vrací – co nás neustále obtěžuje?

Jak s tím zacházet? Co je pod tím? A hlavně – jak se toho zbavit?

V prvé řadě je potřeba rozklíčovat – zjistit, co v našem životě je nedovedné. Kde se odkláníme od řádu daného Vyšší mocí. Jakýkoliv problém je vzkazem, že jdeme po nedovedných stezkách.

Vezměme si pro příklad nemoc těla. Je pokusem pomoci Vám změnit nesprávný vztah ke světu, k Bohu, k bližnímu. Pokud z těla odstraníte nějak nemoc, bez změny přístupu – nezměníte myšlení, slova a skutky – mohou přijít ještě těžší fyzické nebo psychické problémy.

Vaše problémy Vás odvádějí od Vašeho nedovedného chování, které na určité úrovni „demoluje“ svět, či Vaše bližní. Snaží se zaměřit Vás na sebe sama a na hledání řešení… k vytažení trámu z vlastního oka. Uzdravení z menší nemoci poskytuje odklad k pochopení a ke zpracování problému (k tomu, abych našel co je nedovedné a změnil to v dovedné – v čtvernosti – v myšlenkách, v emocích, ve slovech i ve skutcích).

Pokud „zlozvyk“ najdeme a nahradíme „ctností“ – jsme za vodou. Uleví se nám. Pokud je zlozvyků více – jako slupek cibule – musíme začít postupně pracovat na zlozvyku dalším a dalším…abychom se zdravotního (či jiného) problému zbavili úplně. Aby se nám žilo lehčeji už teď a abychom si daný vzorec nenesli do budoucnosti – do další inkarnace. A také abychom ho nepředávali jako vzor svým dětem.

A kde najdeme řády dané Vyšší mocí? Jsou to především morální kodexy, zakotvené ve světových náboženstvích. Dále je to naše svědomí, které nám říká, co je dovedné a co nedovedné – co prospívá nejen nám, ale celému veškerenstvu a taktéž co nám, či veškerenstvu ubližuje. A nesmíme ani zapomenout na „zdravý selský rozum“, který nám pomůže rozlišit kam která plánovaná akce asi povede.

A v neposlední řadě vědomí toho, že všichni jsme jedno, že pokud se chovám ošklivě k druhému – ubližuju i sobě.

Pokud máte problémy a nevíte, kde se odkláníte od dovedných stezek – ozvěte se  – pomohu Vám 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..