ČLÁNKY

SÍLA JE VE VÁS

Nezáleží na tom, čím jste a co děláte. Není důležité, jestli řídíte velkou firmu, jste ženou v domácnosti, nebo soukromým zemědělcem. Důležité je to, zda si jste této síly vědomi a dokážete ji správným způsobem používat a nenecháte se o ni připravit.

sila4A o jaké síle tady vlastně píšu? Píšu o vnitřní síle. Je to síla poznání; síla opustit určitá schémata myšlení a jednání, vytvářející v našich životech stávající podmínky; je to síla víry a ochoty řídit se tím, co stojí za to žít – jako jsou například následující hodnoty:

–          Vlastní cena: jsem důležitý v božském záměru, jsem jedinečný ve vesmíru

–          Láska: jsem hluboce milován a hluboce miluju ostatní

–          Pravda: mohu vidět dál, než kam sahá zdání

–          Ocenění a vděčnost: vážím si výsledků stvoření

–          Úcta: dokážu pocítit a vidět posvátné

–          Nenásilí: respektuji život ve všech jeho formách

Všechno, co se vám až do této chvíle v životě přihodilo, bylo vytvořeno vašimi minulými myšlenkami, postoji a činy. Není potřeba se ale trápit výčitkami svědomí, protože všichni jsme dělali to nejlepší, co jsme uměli, na co jsme v daném čase dosáhli. Proto nemarněme tuto vzácnou sílu neustálým omíláním toho, co se nám kdy v životě špatného přihodilo, ale zpracujme to, odpusťme a jděme dál.

Ani se jí nevzdávejme kvůli názorům druhých lidí o tom co je správné a co ne.

Jistěže existují morální kodexy jednání, kterými se řídit je to nejlepší co můžeme udělat; ale určitě mezi ně nepatří manipulace mocichtivé sousedky nebo poslankyně; či moudra, které do vás hustí člověk, který nedohlédne dál, než na konec vlastního dvorku.

Jak se teda k této vnitřní síle dostat? Nabízím jako první krok jednu z možných cest:

Zde jsou otázky, které je nutno položit:

1)      Jaký je váš příběh? Váš příběh je více než pouhý seznam událostí vašeho života. Týká se vaší představy sama sebe, jak se sami vidíte, co formuje vaši mysl, jaké vzpomínky se ve vás zapsaly. Dohromady říká váš příběh, kde se nalézáte v cyklu života.

2)      Jaká jsou vaše očekávání? Očekávání vyklíčí ve věci, které od života získáme nebo v něm ztrácíme. Když si uvědomíte svá vlastní očekávání, odhalíte nevyslovené hranice, které jste si sami dali. Existuje velký rozdíl mezi těmi, kdo očekávají velké věci, a těmi, kdo je nečekají.

3)      Co je vaším cílem? To je smysl, který se snažíme najít. Cíl je hlubší než povrchové věci, které doufáme získat, jež se většinou soustřeďují na peníze, majetek, postavení a pohodlí. Jestliže znáte svůj cíl, znáte hlubší plán, jemuž je váš život zasvěcen.

4)      Jaké je vaše určení? Zde jde o naplnění. Lidské cíle jsou nekonečné; rozvíjejí se nikoli jako cesta, která má konec, ale jako řeka, která teče do moře a vždy splyne s širšími možnostmi. Znáte-li své určení, můžete si představit své nejvyšší naplnění.

5)      Jaká je vaše cesta? Jestliže jste identifikovali svůj cíl a určení, musí existovat cesta, jak se k nim dostat.

6)      Kdo jsou vaši protivníci? Pohyb kupředu není nikdy bez překážek. Na své cestě zjistíte, že vám něco brání postupovat. Někdy bývá protivník vnější, ale jestliže se znáte, přiznáte, že je obrazem vnitřního (naše vnitřní zranitelnost).

7)      Kdo jsou vaši spojenci? Všichni si bereme na cestu s sebou ostatní. Jak vnější, tak naši vnitřní sílu.

V první řadě ale musíme vědět, kde jsme právě nyní, abychom mohli navázat smysluplně a neztráceli čas studiem integrálů, když nám zatím není jasná ani aritmetika. Ale to není ostuda, všechno se lze postupně doučit. Teda, pokud chceme :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..